محل تبلیغات شما

کولرگازی خورشیدی چیست و چگونه کار میکند؟

در این مقاله از خانه تاسیسات به کولر گازی خورشیدی و نحوه عملکرد آن پرداخته شده است. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید تا با کارکرد این کولر گازی آشنا شوید.

کولر گازی خورشیدی یکی از انواع سیستم های 

تهویه مطبوع است. این سیستم سرمایشی، نور مستقیم خورشید را به برق مصرفی تبدیل کرده و سپس از آن برای تولید برودت استفاده می کند. از این طریق می توان هزینه های مربوط به برق را به میزان زیادی کاهش داد. بنابراین این سیستم تهویه برای موارد پرمصرف کاربرد زیادی دارد. تفاوت این نوع با سایر کولرهای گازی تنها در یک پنل خورشیدی است که وظیفه جذب انرژی خورشید و ذخیره آن در مخزن را بر عهده دارد.

 

نحوه عملکرد کولر گازی خورشیدی

اساس عملکرد این دستگاه مبتنی بر تغییرات ترمودینامیکی است که در سیکل تراکمی رخ داده و موجب تولید سرمایش می شود. سیستم این کولر ها پیچیدگی خاصی نداشته و تنها با بهره گیری از انرژی خورشید و البته تبدیل آن به انرژی الکتریکی، انرژی مصرفی برای تولید برودت تامین می شود. البته این به این معنی نیست که این سیستم تنها در روزهای آفتابی قابل استفاده است. بلکه به وسیله

 اشعه ماوراء بنفش در روز های بارانی یا ابری نیز استفاده از هوای مطبوع و خنک این دستگاه ممکن است.

 

کولر گازی خورشیدی چیست و چگونه کار میکند؟

مزایای کولرگازی خورشیدی

  • کاهش آلودگی های زیست محیطی ناشی از مصرف انرژی حاصل از سوخت های فسیلی
  • صرفه جویی در مصرف برق
  • نصب سریع و آسان
  • کاهش استفاده از انرژی های تجدید ناپذیر
  • نگهداری آسان و تعمیرات کم هزینه
  • بازدهی بیشتر انرژی

 

معایب کولر گازی خورشیدی چیست؟

به علت قرارگیری در فضای باز ممکن است صفحات خورشیدی دچار صدماتی شوند.با توجه به عدم ثبات الگو های آب و هوایی ممکن است در روند ذخیره انرژی خورشیدی مشکل ایجاد شود. با وجود بهینه سازی انرژی و کاهش هزینه ها در دراز مدت، هزینه های اولیه نصب و راه اندازی صفحات خورشیدی و تجهیزات مرتبط با آنها سنگین است.

 

آیا کولرگازی خورشیدی توانایی گرمایش محیط را نیز دارد؟

با وجود اینکه تصور اکثریت مبنی بر تولید سرمایش توسط این سیستم است،

 کولرگازی خورشیدی توانایی تولید گرمایش در روز های سرد سال را نیز دارد. طبیعتا وجود نور مستقیم خورشید در داغ ترین حالت خود بهترین گزینه برای این نوع دستگاه است اما در غیر این صورت نیز کارایی خود را از دست نخواهد داد. علاوه بر اینکه این دستگاه دو منبع تغذیه دارد و همواره در همه فصول کارکرد خود را از دست نمی دهد.

 

قیمت کولرگازی خورشیدی

قیمت این مدل نسبت به کولرهای معمولی به میزان زیادی بیشتر است؛ چرا که برای تجهیزاتی مانند پنل ها و موارد دیگر که برای ذخیره و تبدیل انرژی خورشیدی استفاده می شوند، باید هزینه های بالایی پرداخته شود. با این وجود کاهش مصرف انرژی توسط این سیستم در دراز مدت جبران کننده هزینه های اولیه خواهد بود.

 


اسپلیت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی